לייעוץ חייגו: 04-6922722/11 | 052-3794024   

אודות טלי ארז אדריכלות

about

נעים מאוד, שמי טלי, והדבר שאני הכי אוהבת הוא לתכנן מבנים.

עם המעבר לצפון (לעמוקה), לפני הרבה שנים, בתוך התפאורה הקסומה של יער בירייה, הקמתי את המשרד ומאז תכננתי מאות פרויקטים:בתי מגורים, בניני ציבור, שכונות, תוספות בניה, עיצוב פנים.

למרות הניסיון הרב אני עדיין מתרגשת כל פעם מחדש, עם כל בית, עם כל פרויקט.

אני מתרגשת לפגוש זוג צעיר בתחילת דרכו ולדמיין יחד איך יראה הבית שלהם עם ילדים צעירים ואח"כ מתבגרים ואיך זה יהיה כשהילדים יעזבו את הבית ומה יתאים להם אז - ובתוך התהליך למצוא את הפתרונות המיוחדים שיתאימו להם, לחלומות שלהם, לצרכים המשתנים, לתנאי השטח של המגרש, לדרישות החוק, לתקציב.

אני מתרגשת להקים מחלקה חדשה בבניין ציבורי ולדמיין יחד עם מנהל היחידה והמשקיעים איך ייתנו שירות איכותי, מה ישרת הכי טוב את הלקוחות, מה ייתן מענה מתאים לצרכים של אנשי המקצוע.

אני מתרגשת לפגוש יזם נלהב שבא ליישב את הגליל ושמחה להיות חלק מהיוזמה הזו....

3 דברים מנחים אותי בעבודה שלי:

  • פרקטיות: בית צריך להיות יפה אבל גם שימושי. שימושי לאורך שנים. ומתאים לצרכים המשתנים. יש להשתמש באופן מרבי בתנאי המגרש:איפה הכביש, איפה הנוף, איך משטר הרוחות, איך משתמשים לטובתנו במהלך השמש, אם המגרש משופע מאוד אולי אפשר ליצור 2 קומות. בתוך הבית כדאי לצור הפרדה בין ציבורי לפרטי, למעט במסדרונות, חללים פתוחים ודו שימושיים יכולים לכווץ את המטרז' ולחילופין לתת הרגשה מרווחת, לאפשר מקומות אכסון ובלגאן כדי שחלקים אחרים יראו מסודרים.

  • אסתטיקה: האסתטיקה שמדברת אלי היא שקט עדינות והחלטיות. לקחת מספר קטן של אלמנטים וחומרים ולהשתמש בהם בצניעות.יופיו של הבית הוא במבנה ברור ולא באוסף קישוטים שאינם מצטרפים למבנה אחיד. רעפים, גג שטוח, קשתות, קירות מעוגלים, קירות זוויתיים, חלונות גדולים, חלונות צרים, בנית אבן, טיח צבעוני, עץ, שיש, בריקים, הכל אפשרי אבל לא הכל ביחד על אותו בית. כל אחד מהאלמנטים שייך לשפה שלמה שצריכה להגיע לידי ביטוי כולל.

  • מקצועיות: לא מספיק שלמדתי לפני 35 שנה. מה שקובע הוא האם מאז השתמשתי בניסיון שלי כדי להתפתח. ישנן טכניקות חדשות, חומרים חדשים, טכנולוגיות חדשות, צריך לשלוט בכל החידושים האלה ולא לעמוד במקום. אנחנו נמצאים בעידן שבו האינפורמציה גלויה לכולם, כדאי להשתמש! גם התייעצות בתוך צוות המשרד מוסיפה למקצועיות.

לסיכום אוכל לומר שהלקוחות נהנים מתכנון מקורי, שירות מקצועי ומעמידה יוצאת דופן בלוחות הזמנים, כל זאת תוך שמירה על צורכי הלקוח ותקציבו.